پیشرفت های افتخارآمیز علمی کشور، برکت مجاهدت و شهادت در راه خداست

انقلاب اسلامی از آغازین روزهای تشکیل تا به امروز تمامی تلاش خود را به کار برده است تا قله های پیشرفت و ترقی را یکی پس از دیگری بپیماید. گرچه در این مسیر دشمن با به وجود آوردن موانعی سعی داشته این حرکت را متوقف کند، اما این حرکت همچنان ادامه دارد. برجستگی کشور ما در بخش های گوناگون در سطح بین المللی و جهانی به برکت مجاهدت و ایثار یک ملت در راه خدا است.
«ما مدعی نیستیم که توانستیم اهداف اسلامی را در کشور پیاده کنیم؛ ما این را اصلاً ادعا نمی کنیم. ما در بسیاری از موارد توانایی ‌هایمان محدود بوده است و آنچه را می خواستیم عمل کنیم، نتوانستیم در آن حد مورد علاقه‌ خودمان عمل کنیم اما حرکت خودمان را ادامه دادیم؛ ما به سمت این قله داریم حرکت می کنیم. سعی کردند ما را از این حرکت پشیمان کنند، نتوانستند؛ سعی کردند متوقف کنند، نتوانستند؛ سعی کردند ما را به عقب برگردانند، نتوانستند. بله، به قله نرسیدیم اما از این دامنه، مبالغ زیادی حرکت کردیم و پیش رفتیم و این حرکت ادامه دارد و این انگیزه ادامه دارد و این انگیزه روز به‌ روز ان‌شاءالله بیشتر خواهد بود و متوقف نمی شود. یک روزی بعضی‌ ها فکر می کردند و بعضی ‌ها هم به زبان می ‌آوردند که آقا شما این بچه‌ های دانشجو را دارید می برید جبهه –در حالی ‌که ما نمی بردیم، خودشان داشتند با شوق می رفتند؛ آنهایی هم که جلویشان گرفته می شد، با انواع تلاشها و ترفندها افراد پیرامون خود را وادار می کردند که اجازه بدهند بروند – دانشگاه‌ ها خالی می شود، علم متوقف می شود؛ حرکت آنها و تلاش آنها و مجاهدت آنها موجب شد که ما در حرکت علمی خودمان؛ از سایر حرکاتی که در جامعه به‌ وجود می ‌آید، پیشتر و بیشتر جلو برویم. بحمدالله امروز ما در حرکت علمی‌ مان در سطح کشور، یک وضعیت قابل قبولی داریم؛ یک وضعیت افتخارآمیزی داریم؛ آن روز تصور نمی شد؛ آن روز شاید گفته می شد که اگر چنانچه این نخبه، این هنرمند، این دانشجو، این استاد، این معلم برود به جبهه و کشته بشود، خلأ به‌ وجود می ‌آید. معلوم شد که برکات شهادت و جهاد در راه خدا خیلی بیش از این حرفها است. آنها رفتند، [اما] امروز بحمدالله برجستگانی به‌ وجود آمدند که در عالم علم، در زمینه ‌های هنر، در بخشهای گوناگون، برجسته ‌اند؛ یعنی قابل نشان دادن در سطح بین‌المللی و جهانی هستند. اینها برکات حرکت و مجاهدت یک ملت است و این ادامه خواهد داشت؛ پیش خواهد رفت و ادامه خواهد داشت»

 

پاورقی

بیانات رهبری در دیدار اعضای ستادهای «کنگره شهدای امور تربیتی»، «کنگره شهدای دانشجو»، و «کنگره شهدای هنرمند»، ۱۳۹۳/۱۱/۲۷٫

توسط | ۱۳۹۶-۱۲-۱۸ ۱۸:۲۵:۳۵ +۰۳:۳۰ اسفند ۱۸ام, ۱۳۹۶|لشگر شهداء در بیان رهبری|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید